هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

11 جنبه مهم خرید ساعت مچی جدید

1. سبک یا استایل

یک ساعت باید روی مچ دست شما عالی به نظر برسد

ساعتها به هر شکل و اندازه ای عرضه می شوند. به طور کلی ، می توانید ساعت ها را به یکی از سبک های زیر طبقه بندی کنید:

ورزشی
لوکس
گاه به گاه
پرنعمت

 

سبکی که باید به دنبال آن باشید بستگی به زمانی دارد که بیشترین استفاده را از ساعت خود داشته باشید.

اگر قصد دارید تا از آن برای بزرگنمایی رویدادهای تجاری استفاده کنید ، یک ساعت لوکس انتخاب خوبی است. از طرف دیگر ، اگر شما فقط  یک ساعت سنتی می خواهید که در انواع مختلف شخصی و تجاری مورد مصرف باشد به نظر می رسد خوب است ، یک ساعت معمولی یا پرنعمت کافی است. سرانجام ، اگر یک ورزشکار یا ورزشکار در فضای باز هستید ، احتمالاً یک ساعت ورزشی دارای ویژگی ها و قدرت مورد نظر شما خواهد بود.

 

2. نوع (آنالوگ یا دیجیتال)

 

ساعتهای دیجیتالی تعداد زیادی در ظاهر دارند و زمان را مانند تلفنهای همراه نشان می دهند. ساعتهای آنالوگ کمی قدیمی تر به نظر می رسند ، با دست ساعت و یا اعداد رومی یا رقم های خارج از آن.

اکثر ساعتهای اسپرت دارای رابط دیجیتال هستند ، در حالی که ساعتهای لوکس یا گاه به گاه دارای ظاهر آنالوگ هستند. در حالی که ساعتهای دیجیتالی آسان تر هستند و به طور معمول دارای سایر ویژگی ها هستند ، اما استفاده از آنها بسیار پیچیده تر است.

 

3. ویژگی ها

 

تصمیمی بگیرید که می خواهید از ساعت استفاده کنید. این به سبک و نوع ساعت نیز پیوند می خورد.

حتی اگر تصمیم گرفته اید که به چیزی بیشتر از یک ساعت اصلی اولیه نیاز دارید ، به چه مقدار بیشتری نیاز دارید؟

اکثر ساعتهای ورزشی دارای یک تایمر و کرنومتر هستند ، اما شاید شما به دنبال GPS ، یک ماشین حساب سرعت (تاکی سنج) یا چندین آلارم هستید.

اگر برای اهداف کمپینگ یک ساعت مچی خریداری می کنید ، اشتباه کردن در کنار بسیاری از ویژگی ها احتمالاً ایده خوبی است.

 

4. مواد
در اینجا متداول ترین مواد (برای بند و کیس) آورده شده است:

بوم
طلا
نقره اي
پلاستیک
تیتانیوم
چرم (فقط برای بند)
بوم و ساعتهای پلاستیکی ارزان تر به نظر می رسند ، اما در خارج به طور معمول با دوام تر و مفید تر هستند.

از طرف دیگر ، همه مواد فلزی شگفت انگیز به نظر می رسند ، اما ساعتهای طلا و نقره به سرعت گران می شوند.

تا آنجا که بند از بین می رود ، چرم از دوام کمتری برخوردار است ، اما سبک وزن است و نمای سنتی به ساعت می بخشد.

 

5. مقاومت در برابر آب

بیشتر ساعت ها مقاومت کمی در برابر آب دارند به طوری که هنگام شستن دستان ، لازم نیست نگران آب پاشیدن آن باشید. با این حال ، بسیاری از ساعتها (به طور عمده ورزشی) یا ضد آب هستند و یا برای شنا و غواصی مناسب هستند. این نکته به خودی خود ارزش یک مقاله را دارد ، اما برای مرجع سریع لطفاً برای مقایسه سطوح مختلف مقاومت در برابر آب به جدول زیر مراجعه کنید. همانطور که مشاهده می کنید یک ساعت مچی ضد آب 30 متر تنها در واقع ضد آب بوده و برای شنا توصیه نمی شود. دلیل این امر این است که 30 متر (یا 3 اتمسفر) به عنوان فشار استاتیک مورد آزمایش قرار می گیرند تا فشار بسیار بیشتری که هنگام جابجایی ساعت تجربه می شود.

 

رتبه بندی مقاومت در برابر آب
مقاوم در برابر آب 3 اتمسفر یا 30 متر مناسب برای استفاده روزمره. پاشش / باران مقاوم است. برای حمام کردن ، استحمام ، شنا ، غواصی ، کارهای مرتبط با آب و ماهیگیری مناسب نیست.
مقاوم در برابر آب 5 اتمسفر یا 50 متر مناسب برای شنا ، قایقرانی با آب سفید ، کارهای مرتبط با آب بدون غوطه وری و ماهیگیری. مناسب برای غواصی نیست.
مقاوم در برابر آب 10 اتمسفر یا 100 متر مناسب برای تفریحی ، شنا ، اسنكرولینگ ، قایقرانی و ورزش های آبی. مناسب برای غواصی نیست.
مقاوم در برابر آب 20 اتمسفر یا 200 متر مناسب برای فعالیت های حرفه ای دریایی ، ورزش های جدی سطح آب و غواصی های پوستی. مناسب برای غواصی هست.
ISO Diver غواص : حداقل 100 متر استاندارد  (ISO 6425)  برای غواصی در اعماق ؛ مناسب برای غواصی اشباع نیست. ساعتهای 100 متر و 150 متر غواصی معمولاً مناسب ساعتهای قدیمی هستند.
200 متر یا 300 متر غواص مناسب برای غواصی در اعماق ؛ مناسب برای غواصی اشباع نیست. رتبه بندی های معمولی برای ساعتهای غواص معاصر.
300+ متر غواص برای غواصی با گاز مختلط مناسب برای غواصی اشباع (محیط غنی شده هلیوم). ساعتهای طراحی شده برای غواصی با گاز مختلط دارای مارک اضافی DIVER’s WATCH L M برای مخلوط کردن با استفاده از گازهای مختلف هستند تا این موضوع را بیان کنند.

منبع: wikipedia.org

 

6. مارک (برند)

اگر به دلایل سبک و استایل ، یک ساعت را خریداری می کنید ، شاید برای نشان دادن کمی کار در کار باشید ، برند مهم است. Rolex ارزان قیمت جذابیت بیشتری نسبت به ساعت مچی Timex دارد. برندهایی مانند رولکس ، امگا و سیکو و ساعت های اورجینال شهرت و شناخت برند خوبی دارند.

 

7. اندازه و سبک شماره گیری (اندکس)

 

شماره گیری ها (اندکس ها) در همه شکل ها و اندازه ها ارائه می شوند

 

شماره گیری به طور معمول به مورد و قسمت بیرونی صورت اشاره دارد. به طور کلی ، یک شماره گیری را انتخاب کنید که با مچ دست شما مطابقت داشته باشد. اگر مچ دست های نازک و کوچکی دارید ، شماره گیری را با قد و قطر کوچک انتخاب کنید. برعکس ، اگر مچ دستهای ضخیمی دارید ، صورت بزرگتر و کی بلندتری را انتخاب کنید.

 

8. ملاحظات کمد لباس

 

من متخصص مد نیستم ، اما می توانم در مورد ساعت و لباس شما چند نکته را برای شما تعریف کنم.

ابتدا ، ساعتهای طلا با رنگهای تیره و خاکی مانند قهوه ای ، خاکستری و سبز بسیار عالی به نظر می رسند. آنها در طول روز به بهترین شکل به نظر می رسند.

از طرف دیگر ، ساعتهای نقره و تیتانیوم در شب بسیار عالی به نظر می رسد. آنها با مشکی ، آبی و حتی خاکستری به خوبی پیش می روند.

 

9. منبع تغذیه

 

بدون وارد شدن به همه پیچیدگی ها ، 4 نوع منبع تغذیه برای ساعتهای مشترک وجود دارد:

مکانیکی: باید هر روز یکبار اینها را باد کنید.
اتوماتیک: این باد خود به خود به محض حرکت مچ دست خود می پیچید.
کوارتز: اینها حاوی باتری هستند که باید هر چند سال یک بار تعویض شود.
خورشیدی: توسط خورشید تأمین می شود. تا زمانی که همه چیز کاربردی باشد ، شما مجبور نیستید چیزی بخرید یا چیزی جایگزین کنید.

 

10. درخشندگی

 

یکی دیگر از ویژگی های کمتر رایج ، چهره ای سبک است. اگر انتظار دارید شبانه مدت زیادی از ساعت خود استفاده کنید ، چهره ای روشنگر به شما کمک زیادی می کند. علاوه بر این ، بازی کردن با یکبار در یک لحظه جالب است.

 

11- وزن

 

یکی از عوامل نهایی که باید در نظر بگیرید وزن ساعت است. بعضی از ساعت ها به سختی احساس می کنند که روی مچ دست شما هستند ، در حالی که برخی دیگر مانند یک آجر هستند. چیزی را پیدا کنید که احساس راحتی کند. اگر ساعت را دوست دارید اما یک نسخه سبک تر می خواهید ، ببینید که می توانید به جای بند فلزی ، مدل مشابهی را با بند چرمی پیدا کنید.

کمی وقت بگذارید تا براساس این 11 عامل ، به آنچه در جستجوی یک ساعت مچی هستید فکر کنید. سپس به بازار یا فروشگاه آنلاین ما بروید و ساعت مچی خود را پیدا کنید.

دسته بندی ها :

به اشتراک بگذارید :

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید